Bulharsko

 

2. - 11. listopad 2007

Trasa Praha - Sofie autobusem bulharské společnosti společnosti. Trachu zakouřený autobus, ale cesta "tam" bez problémů. Dokonce jsme přijeli o několik hodin dřív, než jsme předpokládali.

Centrum Sofie jsme si prohlédli za několik hodin, a protože jsme byli natěšení na přírodu, rozhodli jsme se, že ještě ten samý den odjedeme do Kopryštice - výchozího bodu do kopců. O ubytování zde není nouze, o cenu SMLOUVEJTE. Taky není problém vyjít za vesnici a rozbalit stan.

Střední planina je nádherná krajina s pastvinami. Měli jsme štěstí na počasí a na výhledy na Starou planinu. Jen jako totální amatéři jsme vyrazili do hor s nedostatkem jídla... Mysleli jsme, že když máme mapu a buzolu, nemůžem zabloudit... Nakonec jsme neplánovaně přešli celou Střední planinu a k plánované občerstvovací vesnici jsme vůbec nedošli... Naštěstí Bulharsko je plné ochotných lidí, kteří vám relativně srozumitelně (i když nemluví anglicky) bysvětlí, co máte dělat a kam jít.

Na přesné odjezdy autobusů spoleh není, ale na lidi ano. Například autobus odjíždějící z jiné zastávky zahlédne, že se snažíte přečíst, kam jede. Zastaví (mimo zastávku uvedenou v jízdním řádu) a vezme vás, pokud jede alespoň stejným směrem, kam chcete vy. Zastaví vám opět mimo zastávku a poprosí místního člověka, aby mávl na autobus, který vy pořebujete, a který kvůli vám zastaví opět mimo pravidelnou zastávku... U nás nevídané...

Jediný škraloupek na celém Bulharsku byla cesta zpět do Prahy. Bulhaři pašují, co se dá, a Srbové to moc dobře vědí. Proto počítejte se zdržením na hranicích.

TILLBAKA till BarboraOndra's album
Bli en följare! Följ BarboraOndra och få ett mail varje gång BarboraOndra lagt upp nya bilder!